Preloader

PŘÍBĚHY NAŠICH DĚTÍ

TOBIÁŠ DYRČÍK

Křídla dětem

Křídla dětem

NF Křídla dětem - Tobiáš Dyrčík

Pomáháme také konkrétním dětem s nutností akutní speciální léčby. Prosím pomozme všichni Tobíkovi, Který potřebuje peníze na intenzivní měsíční snoezelen terapii v neurosenzorickém centru Verheul Ostrava, které má v práci s dětmi se smyslovými poruchami vynikající výsledky a my věříme, že pomůže i Tobíkovi. Věříme, že její absolvování posune Tobíka o pořádný kus dál a zlepší jeho schopnost komunikace, učení i vnímání světa, do kterého bude schopen se mnohem lépe zapojit.

Terapie je však finančně velmi nákladná, stejně jako zbývající péče o Tobíka, a bohužel není v silách rodiny uhradit ji z vlastních zdrojů. Obracíme se proto s velkou prosbou o podporu na všechny laskavé dárce, kteří by nám pomohli terapii zaplatit, a předem ze srdce děkujeme jménem Nadačního fondu Křídla dětem, maminky i jménem Tobíka za každičký příspěvek.Transparentní účet NF: 295370980

Kód banky: 0300

Variabilní symbol: 1900

Zpráva pro příjemce: TOBIK

Příběh Tobíka pohledem maminky


Náš Tobík se narodil po de facto bezproblémovém těhotenství, které skončilo kvůli náhlým komplikacím nečekaně a to vyvolávaným porodem a akutním císařem. Ukázalo se, že po jistou dobu neměl dostatek správné výživy a okysličení, což bohužel poznamenalo jeho zdravotní stav, zejména nervový systém a zrak.

Už krátce po narození jsme si tak začali všímat toho, že Tobík nereaguje tak, jak by měl – neopětoval náš úsměv, nenavazoval oční kontakt, pohled stáčel do strany a vnímal pouze světelné podněty. Stagnoval i jeho psychomotorický vývoj, dlouho se nedokázal ani přetočit na bříško, s nejistou chůzí začal až po druhých narozeninách.

Následoval koloběh vyšetření, během kterých jsme zjistili, že má Tobík poškozené zrakové dráhy s podezřením na centrální poruchu zraku (CVI), trápí jej nystagmus, je hypotonický a gen tvořící kolagen je v jeho těle poškozený. Kontaktovali jsme proto ranou péči a s její pomocí začali Tobíkův stav řešit a díky pravidelným cvičením, terapiím a rehabilitacím jsme ho časem dokázali „rozkoukat“ i „rozhýbat“.

I přesto, že je Tobík neuvěřitelně šikovný a každý den se snaží zlepšit, i nadále špatně vidí, kvalita jeho zraku je hodně proměnlivá a věci, které viděl teď, za hodinu už vidět nemusí. Hůře vnímá prostor a detaily a problém mu dělá i kontakt s lidmi. Stále nemluví, komunikuje primárně křikem a posunky, učení a soustředění je pro něj náročné a vyžaduje velkou dávku trpělivosti a pochopení. Jeho celkový vývoj je díky tomu výrazně opožděný a dopředu jde jen malými krůčky.

Abychom mu co nejvíce pomohli, stále pravidelně rehabilitujeme, dojíždíme na ergoterapii, řešíme zrakovou terapii a logopedii a to i v rámci speciální školky, ve které Tobíkovi pomáhá osobní asistentka.

Nyní bychom rádi vyzkoušeli také intenzivní měsíční snoezelen terapii v neurosenzorickém centru Verheul Ostrava, které má v práci s dětmi se smyslovými poruchami vynikající výsledky a my věříme, že pomůže i nám. Věříme, že její absolvování posune Tobíka o pořádný kus dál a zlepší jeho schopnost komunikace, učení i vnímání světa, do kterého bude schopen se mnohem lépe zapojit.

Terapie je však finančně velmi nákladná, stejně jako zbývající péče o syna, a bohužel není v našich silách uhradit ji z vlastních zdrojů. Obracíme se proto s velkou prosbou o podporu na všechny laskavé dárce, kteří by nám pomohli terapii zaplatit, a předem ze srdce děkujeme jménem svým i jménem Tobíka za každičký příspěvek.

Veronika Chmelařová, Tobíkova maminka