POMOC PRO TOBIÁŠKA

Křídla dětem

Křídla dětem

SBÍRKA PRO TOBIÁŠKA UKONČENA


Dobrý den,
chtěli bychom s celou rodinou moc poděkovat za celou sbírku, která se díky paní Brožové a Patronkám nadačního fondu mohla uskutečnit. Vůbec jsme nedoufali, že by se tolik lidí mohlo o Tobiáškův příběh zajímat. Nejde jen o finanční dary, ale taky o velkou podporu a zájem. Moc si toho ceníme a peníze, které se vybraly, nám neskutečně pomůžou. Léčba Tobiáška je velmi nákladná a my jsme opravdu rozhodnutí dát mu to nejlepší, aby mohl žít plnohodnotný život bez následků. Díky Vám všem máme šanci tento náš cíl uskutečnit. Z celého srdce děkujeme za našeho chlapečka ❤️.

Tobiáškův zdravotní stav se pořád hodně zlepšuje. Díky rehabilitacím, na které pravidelně docházíme, pěkně chodí, běhá, rozcvičili jsme i jemnou motoriku na ručičce. Teď se ještě musíme zbavit svalového napětí, které ho nejvíce trápí na nožičce, ale všechno chce čas a hlavně cvičení. S mluvením dělá také velké pokroky a věřím, že jsme na té nejlepší cestě k uzdravení. Ještě nás za 14 dnů čeká hospitalizace v Praze Motole, kde se budou dělat kontrolní vyšetření, jak se céva v mozku regeneruje. Pevně všichni věříme, že výsledky budou optimistické.


Ještě jednou z celého srdce děkujeme ❤️.

NF Křídla dětem NF Křídla dětem NF Křídla dětem

Prosba o pomoc Tobiáškovi


Křídla dětem

Moji milí💞 , jsem si plně vědoma, že právě teď všichni soustřeďujeme pozornost na pomoc ukrajinským lidem postiženým válkou a věřím, že všichni pomáháme dle našich možností, jak umíme.

Křídla dětem

Přesto bych Vás všechny chtěla poprosit o pomoc Tobiáškovi, protože věřím, že bychom neměli zapomínat na nemocné děti u nás. Tobiášek nedávno prodělal mrtvici po bezpříznakovém prodělání Covidu.

Křídla dětem

Léčba pro jeho rodinu je velice nákladná a velmi těžce zvládnutelná po všech stránkách i pro těhotnou maminku. Prosím přispějte na jeho léčbu🙏 .

Transparentní účet NF: 295370980

Kód banky: 0300

Variabilní symbol: 5001

Pokud je to možné, uveďte prosíme k platbě do poznámky Váš email.

Křídla dětem
NF Křídla dětem NF Křídla dětem NF Křídla dětem NF Křídla dětem

Příběh Tobiáška


Dobrý den, včera jsem dostala na vaši organizaci kontakt od paní doktorky fyzioterapie v nemocnici Motol v Praze. Jsme v těžké životní situaci, náš syn Tobiášek Bolcek, ročník 2018, prodělal 12.12.2021 silnou mrtvici. Stalo se to k večeru, kdy syn zkolaboval. Byla ihned zavolána sanitka a byl odvezen do Valašského Meziříčí, kde nám bylo řečeno, že je malý jen vyčerpaný a poslali nás domů.

Malý byl druhé ráno těžce probuditelný, nemluvil a měl spadlý pravý koutek. Ihned byl odvezen znovu do nemocnice do Valašského Meziříčí, kde nás už hospitalizovali a řekli, že laboratorně podle krve je v pořádku a že to má jen ofouklý lícní sval. Prosila jsem je, ať k němu zavolají neurologa a udělají CT, protože malý nemluvil, nevnímal a špatně se držel na nožičkách. Po mém žádání mi řekli, že CT nejde tak lehce udělat u tak malého dítěte, a že neurolog přijde na druhý den. Řekla jsem, že nebudeme čekat a že chci převést na vyšší pracoviště, kde nás pořádně vyšetří. V ten moment ke mně přišel primář dětského oddělení, že tam je on od toho, kdo rozhodne, jestli náš převezou nebo ne.

Trvala jsem si naštěstí na svém a řekla, že chci podepsat revers a odvezu si ho tam sama. Naštěstí po tomto nás ihned převezli do Fakultní nemocnice Olomouc. Tam ihned konali, poslali malého na magnetickou rezonanci, kde zjistili, že malý prodělal mrtvici. Ale díky Valašskému Meziříčí už mu nemohl být podán lék, který se dává do 4 hodin po prvním příznaku. My se „díky“ nim dostali do lékařské péče až za 24 hodin. Můžeme být rádi, že to malý přežil. Tobiášek ležel na JIPce a jen se čekalo, co se bude dít. Naštěstí je velký bojovník, který si svůj život vybojoval.

Tobiášek ztratil řeč a má ochablou pravou část tělíčka. Naštěstí pusinka se už spravila, chodit už chodí, ručičku má pořád dost slabou, ale cvičením všechno zvládneme. Teď jsme ještě na dovyšetření v pražském Motolu, kde mu budou dělat podrobnější magnetickou rezonanci. Malý je lepší a lepší, akorát potřebujeme kvalitní fyzioterapii a ergoterapii. Jsme už objednáni do Hranic v Arcada NeuroMedical Center. Je to k našemu bydlišti nejblíže vyhovující klinika i po doporučení v Motole. Akorát není nic hrazeno pojišťovnou. Já jsem s malým na rodičovské dovolené, a do toho jsem těhotná v 11tt, manžel je pracující. Kdyby byla možnost finanční pomoci, byli bychom moc vděční.

Ještě bych chtěla napsat, proč se to vlastně malému přihodilo, jaká byla příčina. Myslím, že lidé by to měli vědět, protože je to lidmi hodně podceňované, hlavně co se dětí týče. Zjistilo se, že za tím celým stojí Covid. Malý prodělal bezpříznakový Covid. Doktoři říkali, že nejspíš tak 3-4 týdny před mrtvicí, protože měl malý hodně vysoké protilátky. Potom, jak to u dětí někdy bývá, přišel postcovidový syndrom. Zjistili se to z odběru mozkomíšního moku, kdy mu byl zjištěn ještě zánět, který způsobil Covid, a ten zánět se dostal do hlavní cévy v mozku a ucpal ji, a k tomu mu ještě udělal sraženinu v krvi.


Celá naše rodina všem moc děkuje za pomoc a vážíme si každé pomoci, byť i té nejmenší. Moc všem děkujeme.